hallituksen tervehdys – Sukujuhlavuosi

Tervehdys Airaksiset ja Airaksismieliset!

Vuosi 2023 on hyvässä vauhdissa ja hallitus on aloittanut tämän vuoden sukujuhlan suunnittelun. Haluaisimme ilmoittaa seuran jäsenille, että ajankohdaksi on päätetty lauantai 5.8.2023 ja tänä vuonna juhlakaupunkina toimii Helsinki. Sukuseuran hallitus tiedottaa tarkemmin juhlan yksityiskohdista lähempänä kesää, mutta nyt kannattaa aika varata viikonloppu jo kalenterista juhlille!

Lisäksi haluamme tiedottaa, että hallituskokoonpanoon on tullut muutos. Edellisessä vuosikokouksessa hallitus valtuutettiin hankkimaan uusi varajäsen kun Milla Kajanteesta tuli varsinainen jäsen eläkkeelle jääneen Aino Airaksisen tilalle. Hallitus tiedusteli Pirjo Airaksisen halukkuutta hallitustyöskentelyyn helmikuussa ja hän vastasi kutsuun myöntävästi. Lämpimästi tervetuloa mukaan Pirjo!

Sukujuhlaterveisin,

Sukuseuran hallituksen puolesta,

Sami Airaksinen, puheenjohtaja

Airaksisten sukuvaakuna